Contact

L’Association des professeurs de français de Finlande
Présidente Eija Raitala
tél +358 (0)40 537 3829
presidente.apff@gmail.com

Secrétaire Veera Toivonen
info@apff.fi

Trésorier Aki Korpela
Timonkatu 1
05830 Hyvinkää
aki.korpela@edu.hyvinkaa.fi

Conseil d’administration 2018

Eija Raitala
puheenjohtaja, présidente
Oulunkylän yhteiskoulu, Helsinki
ranska

Ota yhteyttä

Varsinaiset jäsenet / Membres

Teemu Helkamäki (18-20)
Aleksis Kiven koulu, Siuntio
ranska, ruotsi, englanti
teemu.helkamaki@edu.siuntio.fi

Aki Korpela (19-21)
trésorier, rahastonhoitaja
Tapainlinnan koulu, Hyvinkää
ranska, ruotsi
aki.korpela@edu.hyvinkaa.fi

Maarit Kostamo (18-20)

varapuheenjohtaja, vice-présidente

Kristiinankaupungin lukio ja Kristiinanseudun koulu
ranska, englanti
maarit.kostamo@krs.fi

Päivi Salento  (17-19)
Linnankosken lukio, Porvoo
ranska, espanja, englanti
paivi.kylmamaa@edu.porvoo.fi

Benita Lindström (17-19)
Ekenäs gymnasium
franska, tyska
benita.lindstrom@turku.fi

Tytti Tenhunen (18-20)
Olarin koulu ja lukio, Espoo
ranska, englanti, saksa
tytti.tenhunen@espoo.fi

Veera Toivonen (19-21)
jäsensihteeri, secrétaire générale
Puolimatkan koulu, Hyvinkää
ranska, ruotsi
info@apff.fi

Inka Witick (17-19)
Kulosaaren yhteiskoulu, Helsinki
ranska, äidinkieli ja kirjallisuus
inka.witick@edu.hel.fi

Varajäsenet / Membres suppléants

Mari-Anna Keistinen (18-20)
Tapiolan koulu
ranska, italia, ruotsi
marianna.keistinen@gmail.com

Heidi Pirhonen (18-20)
Kantokasken koulu, Espoo
ranska
heidi.pirhonen@espoo.fi

Johanna Helke (18-20)
Kallahden koulu, Helsinki
ranska, englanti
johanna.helke@edu.hel.fi

Karoliina Paavola (19-21)
Hyvinkään Yhteiskoulun lukio, Hyvinkää
ranska
karoliina.paavola@edu.hyvinkaa.fi

Sari Juvonen (17-19)
Puolalanmäen lukio, Turku
ranska
sari.juvonen@turku.fi

Frida Crotts (17-19)
Vasa övningskola (gymnasium, 7-9)
franska, engelska
frida.crotts@abo.fi

Nina Pirttinokka (19-21)
Tammelan koulu, Tampere
englanti, ranska, ruotsi

nina.pirttinokka@tampere.fi

 

Noora-Liia Rautio (17-19)

Joensuun normaalikoulu, Joensuu
ranska
noora-liia.rautio@uef.fi