L’Association des professeurs de français de Finlande
Présidente Therese Almén
Yhteiskouluntie 1/ Samskolevägen 1
00320 Helsingfors
tél +358 (0)50 354 9737
therese.almen@kolumbus.fi

Secrétaire Veera Toivonen
info@apff.fi

Trésorier Aki Korpela
Timonkatu 1                                                                                                                                       05830 Hyvinkää                                                                                               aki.korpela@edu.hyvinkaa.fi

Conseil d’administration 2017

Therese Almén
puheenjohtaja, présidente
Gymnasiet Lärkan, Helsingfors
ranska

Varsinaiset jäsenet / Membres

 

Teemu Helkamäki (15-17)
varapuheenjohtaja, vice-présidente
Aleksis Kiven koulu, Siuntio
ranska, ruotsi, englanti
teemu.helkamaki@edu.siuntio.fi

Mari-Anna Keistinen (15-17)
Tapiolan koulu
ranska, italia, ruotsi
marianna.keistinen@gmail.com

Aki Korpela (16-18)
trésorier, rahastonhoitaja
Tapainlinnan koulu, Hyvinkää
ranska, ruotsi
aki.korpela@edu.hyvinkaa.fi

Päivi Kylmämaa  (17-19)                                                                                       Linnankosken lukio, Porvoo
ranska, espanja, englanti
paivi.kylmamaa@edu.porvoo.fi

Benita Lindström (17-19)
Ekenäs gymnasium
franska, tyska
benita.lindstrom@raseborg.fi

Tytti Tenhunen (15-17)
Olarin koulu ja lukio, Espoo
ranska, englanti, saksa
tytti.tenhunen@espoo.fi

Veera Toivonen (16-18)
jäsensihteeri, secrétaire générale
Puolimatkan koulu, Hyvinkää
ranska, ruotsi
info@apff.fi

Inka Witick (17-19)
Kulosaaren yhteiskoulu, Helsinki
ranska, äidinkieli ja kirjallisuus
inka.witick@edu.hel.fi

Varajäsenet / Membres suppléants

 

Heidi Pirhonen (15-17)
Kantokasken koulu, Espoo
ranska
heidi.pirhonen@espoo.fi

Johanna Helke (15-17)
Kallahden koulu, Helsinki
ranska, englanti
johanna.helke@edu.hel.fi

Jonina Altschuler (16-18)
Sammon keskuslukio, Tampere
ranska, englanti
jonina.altschuler@gmail.com

Maarit Kostamo (15-17)
Kristiinankaupungin lukio ja Kristiinanseudun koulu
ranska, englanti
maarit.kostamo@krs.fi

Sari Juvonen (17-19)
Puolalanmäen lukio, Turku
ranska
sari.juvonen@turku.fi

Frida Crotts (17-19)
Vasa övningskola (gymnasium, 7-9)
franska, engelska
frida.crotts@abo.fi

Elina Ruuska (16-18)
Espoonlahden koulu, Espoo
ranska, ruotsi, italia
elina.ruuska@espoo.fi

Noora-Liia Rautio (17-19)
Joensuun normaalikoulu, Joensuu
ranska
noora-liia.rautio@uef.fi